شما اینجا هستید

در پی سؤال تعدادی از مخاطبان به اطلاع می رساند، اگر فرد یا گروهی قصد دارند نمایش های گروه مسلم را به روی صحنه ببرند، از ایشان درخواست می شود قبل از هرگونه برنامه ریزی و تمرین، نسبت به اجرای نمایش از گروه کسب اجازه کنند. تهیه یکی از محصولات گروه و پیاده کردن متن آن، مجوز شرعی و اخلاقی برای اجرای مجدد آن نمایش نمی باشد.

درباره ما

ارسال شده توسط MoslemGroup در 26 فوریه, 2014 - 10:12

چهارچوب اصلی این گروه در سال 1370 شکل گرفت. دوستان و علاقه مندانی که انگیزه های جدّی دینی داشتند و در عین حال از توانمندی در زمینه ی کارهای نمایشی بهره مند بودند، گردهم آمدند تا کم کم آثار نمایشی ای در ترویج مکتب اهل بیت علیهم السلام از خود به یادگار بگذارند. در آن سال ها این گروه برای مجموعه های دیگر مذهبی کار به روی صحنه می برد امّا تشکّل رسمی ما حدوداً ده سال بعد یعنی در سال 1380 آغاز به کار کرد. گرچه اعضای این گروه فعّالیت های صوتی و تصویری متنوّعی در زمینه های مذهبی داشته اند، امّا گروه مسلم تا کنون (تا سال 1386) جز کارهای نمایشی تولید دیگری نداشته است. دوستانی که در مسلم مشغول فعّالیت شده اند، هیچ حقوق و دستمزدی دریافت نمی کنند و از آنجایی که کارت دعوت ورودی نمایش ها، به صورت رایگان در اختیار مخاطبین قرار می گیرد، حتّی بخشی از هزینه های کار را هم خود اعضای گروه پرداخت می نمایند. آنان به مشاغلی جدای از بازیگری و کار هنری می پردازند. به بیان دیگر گروه مسلم از افراد حرفه ای کاملاً خالی است. علاقه ی فراوان به خدمتگزاری به آستان مقدّس معصومین و احیای امر آنان محرّک اصلی این جمع است؛ که خدا را به این نعمت شاکریم.

گروه مسلم کاملاً مستقل است، چه از نظر فکری و چه از نظر مالی از هیچ مرکزی تغذیه نمی شود.

پس از اجرای نمایشی به مناسبت شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، پیرزنی که هنوز گریه اش بند نیامده بود با دستانی لرزان پنجاه تومان (500 ریال) به گروه کمک کرد. همواره این گونه کمک ها تأمین کننده ی هزینه های گروه مسلم بوده است. سال های اخیر به این فکر افتادیم که برای تأمین بخشی از مخارج نمایش ها و در عین حال ترویج و انتشار آن ها، کارها را با کیفیت مقبولی تصویربرداری کنیم و به بازار عرضه نماییم. که این فکر هم به دلایل مختلف تنها اغراض معنوی ما را تأمین کرد و از تأمین نیات مادی ناتوان ماند (الحمدلله) (گرچه تصویر برداری از نمایشِ در حال اجرا کار ساده ای نیست و تصویر هم برای انتقال حسِ اجرا ناتوان است.)

بیش از هر مناسبتی، دو مناسبت فاطمیه و نیمه شعبان فکر ما را به خود مشغول داشته و کارهای ما را سمت و سو داده است. پس از آن اگر مجالی باقی بماند، غدیرخم در اولویت کارهای ما قرار دارد. به جهت دور ماندن از آفات عدیده ی یک کار خدایی سعی کردیم همواره نام خودمان و حتّی تا حدودی اسم گروهمان خیلی بر سر زبان ها نیفتد. همین است که در گروه مسلم سعی بر آن است که نه اسمی از نویسنده، نه کارگردان، نه بازیگر و نه سایر عوامل مطرح نباشد. همه ی ما سعی کرده ایم که به جای مقصود شدن مقصود نما شویم. چه اهمّیتی دارد که بازیگر و کارگردان کیست؟ مهم این است که چه می گویند. رسالت اصلی این گروه، تبلیغ و تحکیم باورهای شیعی است؛ تبلیغ برای آنان که از بهره مندی از تعالیم شیعی به وسیله ی سخنرانی ها و نوشته ها محرومند و تحکیم برای کسانی که تصویری شدن حقایق، آن ها را در ذهن ماندگارتر می سازد. به دلایل مختلف تعداد اجراهای ما محدود است برای همین خیلی اوقات کارت مجلس، تنها به علاقه مندان فعلی اختصاص پیدا می کند.

ناگفته نماند که بسیاری از کارهای نمایشی این گروه در تهران و شهرستان ها به روی صحنه رفته است. هم چنین دوستانی از متون نمایشی ما الهام گرفته اند که این هم جای شکر بسیار دارد. چاپ بعضی از متون نمایشی و عرضه ی آن به همراه محصولات هم هدفی جز این را دنبال نمی کند.

+1
+61
-1

دیدگاه‌ها

سلام علیکم.
خداوند به شما برادران دینی جزای خیر بدهد که در راستای اعتلای دین مبین اسلام و حقوق از دست رفته مذهب تشییع تلاش میکنید.
دعای خیر ما همیشه و همه حال همراهتان است. به امید ظهور ...
التماس دعا.

+1
-35
-1

سلام علیکم؛ خداقوت. خداوند خیرتان دهاد که بدون هیچ چشم داشتی در مسیر ترویج معارف اهل بیت علیهم السّلام هستید
اهل بیت علیهم السّلام دستگیرتان
ومن الله التوفیق...

+1
+109
-1

با سلام فقط یک نکته اینکه به عده ایی اجازه دادید تا از متون نمایشها استفاده کنند یعنی نهایت مردانگی و اخلاص در نیت و من الله التوفیق.

گروه فرهنگی مسلم"

علیکم السلام؛توضیحاً اینکه ارسال نمایشنامه ها ـ و طبیعتاً اجرای آن ها توسط گروه های دیگر ـ تنها با اجازه نویسنده نمایشنامه امکان پذیر است. برخی از نویسنده ها مطلقاً اجازه ارسال نوشته های خود را نمیدهند و برخی دیگر اجازه ارسال به بعضی افراد را می دهند. گروه فرهنگی مسلم، درخواست های دریافتی را به نویسندگان مربوطه اعلام میکند و درصورت اجازه آنها، به درخواست کننده ارسال میکند.
امیدواریم بتوانیم «مردانه و خالصانه» خدمتگزار آستان اهل بیت علیهم السلام باشیم.

+1
-176
-1

سلام برای ایام فاطمیه اسفند ماه 1394 اجرای تئاتر ندارید ؟

گروه فرهنگی مسلم:

علیکم السلام; طبق اطلاع رسانی موجود در سایت، گروه های نمایش و سرود درحال تمرین هستند.  منتظر اطلاع رسانی بعدی باشید. 

+1
+3
-1

سلام!
امیدوارم به حق همین ایام منتسب به خانم زهرا(س) خدا بهتون اجر جزیل و خیر دنیا و عقبی عنایت فرماید و در سایه توجات خاصه حضرت بقیه الله باشید.
حق نگه دارتان

+1
-157
-1

سلام علیکم خدا قوت انشاءالله که درعرصه رسانه هم موفق باشید ایا امکان دیدن نمایش از طریق آپارات هم هست و یا در برنامه کاری شما قرار دارد خیلی از شیعیان در خارج از ایران چشم انتظار این کارهای ارزشمند هستند .یا علی مدد

گروه فرهنگی مسلم:

علیکم السلام؛ متأسفانه خیر. چنین برنامه ای هم در حال حاضر وجود ندارد. ممنون از پیشنهادتان. بررسی خواهیم کرد.

+1
+50
-1

سلام علیکم برای نمایش سه وجهی از طریق بخش "تماس با ما" اقدام کرده ام ، ولی هیچ اثری از پذیرفته شدن یا رد شدن درخواست مشاهده نشد . چه کنیم؟؟؟

گروه فرهنگی مسلم:

علیکم السلام؛ نمایش متن "پیغام شما ارسال شد" در بالای صفحه، به معنی این است که پیغامتان با موفقیت ارسال شده و منتظر پاسخ باشید.
البته پاسخ سؤال شما هم دقایقی پس از دریافت آن، ارسال شد.

+1
-50
-1

سلام
من و دوستم از طریق انتشارات منیر و خرید دی وی دی نمایش با گروه خوبتان آشنا شدیم. امیدوارم روزی توفیق حاصل کنیم و از نزدیک نمایش شمارا ببینیم. ان شاالله
مهم نیست حمایتگری نداشته باشید
خود امام زمان قطعا حمایتگر شما خواهند بود
که برایتان کافیست
یاعلی

+1
-194
-1

سلام عليكم ببخشيد امكان دريافت نمايشنامه براي اجرا در مدرسه البته با ذكر نام گروه در مناسبت أربعين حسيني وجود دارد

گروه فرهنگی مسلم:
علیکم السلام؛ لطفاً از طریق راه های مندرج در بخش تماس با ما درخواست خود را مطرح فرمائید. البته ما برای اربعین حسینی علیه السلام نمایشنامه نداریم.

+1
-162
-1

سلام وخداقوت.اگربرای ایام فاطمیه بخواهیم که دانشکده ماتشریف بیارید وتیاتر اجرا کنید قبول می فرمایید؟

گروه فرهنگی مسلم:
علیکم السلام؛ لطفاً از طریق راه های مندرج در بخش تماس با ما این موضوع را مطرح فرمائید تا پیگیری شود.

+1
-3
-1

سلام . می خواستم ازتون درخواست کنم که امسال صحنه ی احراق رو تو نمایشتون بذارید. این 3و4سال که نداشتید قشنگ انگار یه چیزی کم بود تو کار واقعا. اصن یه حس دیگه ای به کار میده. اینو زودتر گفتم که اگه میشه اعمالش کنید تورو خدا.

گروه فرهنگی مسلم:
علیکم السلام؛ سال های گذشته به دلیل اینکه سالن های محل اجرا با اجرای این صحنه موافقت نمیکردند، از نمایش ها حذف می شد. ان شاءالله امسال اجرا خواهد شد.

+1
+63
-1

سلام و احترام. سلامتی سعادت و توفیفات شما را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نماییم. اداره امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری

+1
-74
-1

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
سؤال امنیتی
لطفاً پاسخ سؤال فوق را فقط با حروف فارسی بنویسید.